Zakłady bukmacherskie a kryptowaluty

BTC w zakładach bukmacherskich

Coraz więcej osób interesuje się kryptowalutami. Przez wielu traktowane są jako normalne aktywa w portfelach inwestycyjnych. W jaki sposób technologia blockchain łączy się z branżą bukmacherską? 

Co to jest bitcoin?

Na pewno chociaż raz słyszeliście słowo „kryptowaluta”. Bitcoin jest pierwszą cyfrową walutą, którą przetrzymuje się elektronicznie. Uważany jest za początek najważniejszej finansowej rewolucji ostatnich lat. BTC został stworzony w 2009 r., przez niejakiego Satoshi Nakamoto. BTC to waluta zdecentralizowana, czyli niezależna od banków i rządów. Dostępny jest wszędzie, gdzie mamy dostęp do internetu. Kryptowaluty umożliwiają błyskawiczne przelewy do dowolnego miejsca na świecie w kilka minut, pomijając kosztowne prowizje. To rozwiązuje problem międzynarodowych przelewów, na które nierzadko trzeba czekać kilka dni i są zwyczajnie kosztowne.

Bitcoin funkcjonuje dzięki sieci P2P. To zapewnia jej niezależność. Sieć ta nie ma swojego właściciela ani nikogo innego, kto czerpałby z niej zyski. Można więc stwierdzić, że waluta BTC utrzymuje się dzięki wspólnocie. Co ciekawe, BTC ma ograniczoną ilość, może ich powstać tylko 21 milionów. Od momentu powstania BTC liczba osób inwestujących w kryptowaluty znacznie wzrosła, dlatego możemy zauważyć wzrost wartości BTC. Pamiętajmy jednak, że BTC dzieli się na kilka miejsc po przecinku, dzięki czemu nawet za kilka lat, wciąż będziemy mogli zapłacić nim w kawiarni. 

Czy technologia blockchain idzie w parze z bukmacherką? 

Razem ze wzrostem popularności kryptowalut powstawało wiele nowych zakładów bukmacherskich, które akceptują wpłaty i wypłaty wyłącznie w wirtualnych pieniądzach. Zazwyczaj obsługują Bitcoina, czyli BTC. Coraz więcej dodaje do swojej oferty różne altcoiny. Zakłady bukmacherskie, które akceptują płatność BTC, zapewniają również użytkownikowi całkowitą anonimowość. Nie wymagają one weryfikacji tożsamości, nie proszą o żadne inne dane. Użytkownik występuje pod loginem, który sam sobie ustawia. 

Wady i zalety obstawiania zakładów bukmacherskich za bitcoiny 

Osoby, które dopiero dowiedziały się o działaniu BTC w zakładach bukmacherskich, na pewno uznają, że podstawowymi zaletami zakładów bukmacherskich, które akceptują płatności BTC jest: 

– brak weryfikacji tożsamości gracza,

– brak konieczności przesyłania jakichkolwiek danych na swój temat, a więc też anonimowość, 

– nieporównywalnie szybkie wpłaty i wypłaty, 

– brak prowizji za depozyty i wypłaty, 

– promocje w BTC.

Trzeba jednak uświadomić sobie, że zazwyczaj rejestracja u bukmachera oferującego płatności BTC obarczona jest ryzykiem. Polski rząd nie akceptuje transakcji w BTC. Według zasad wypłacanie środków z konta bukmacherskiego jest dozwolone tylko i wyłącznie na konto bankowe powiązane z nazwiskiem użytkownika. Wszystkie zakłady z kryptowalutami są więc na terenie Polski nielegalne. Ich użytkownicy nie mogą mieć gwarancji, że w ogóle uda im się wypłacić zainwestowane środki, ponieważ bukmacherzy z BTC, w przeciwieństwie do legalnych polskich bukmacherów, nie mają organu nadzorującego.

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie za Bitcoin?

Przypominamy, że zakłady bukmacherskie akceptujące płatności w BTC nie są regulowane przez prawo polskie. Mimo to użytkownicy, którzy chcieliby zacząć obstawianie za BTC, nie powinni mieć trudności w odnalezieniu odpowiadającego ich potrzebom bukmachera. Przykładem jest serwis 1xBit, czyli bukmacher działający globalnie, wśród jego klientów są użytkownicy z dowolnego państwa, pod warunkiem, że hazard nie jest w nim zabroniony. Serwis 1xBit kusi swoich klientów wysokimi promocjami i bonusami, które sięgają kwoty aż 7 BTC. Takiej wartości bonusu próżno szukać u legalnych, polskich bukmacherów. 

Kto obstawia za Bitcoiny? 

Entuzjaści kryptowalut na pewno doceniają możliwość obstawiania zakładów za kryptowaluty. Kryptowaluty w założeniu mają gwarantować anonimowość. Dlatego, pomimo oczywistych wad tego rodzaju transakcji, osoby ceniące sobie swoją prywatność chętniej sięgną po swój wallet podczas obstawiania meczów. 

Dodaj komentarz